Leidenská mutace a myom. Je nějaká jiná alternativa antikoncepce než nitroděložní tělísko?

Zodpovězené
10. lis 2022

Dobrý den,

existuje nějaká jiná alternativa než nitroděložní tělísko?

Mám Leidenskou mutaci heterozygot a myom o velikosti cca 5cm. V těhotenství se zvětšil na 7-9 cm (záleží, kdo měřil), po porodu se opět vrátil na 5cm.

Děkuji a přeji hezký den.

Dobrý den,

v některých případech, je nutné řešit individuálně s Vaším gynekologem, lze užít
tzv. minipilulky. Neobsahují estrogeny. Mají však určitá specifika a nemusí každému vyhovovat.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz