Leidenská mutace a fraxiparine, jak si ho pícháte?

hanullka00
2. říj 2014

Ahoj holky, mám leidenskou mutaci a píchám fraxiparine 0,4. Dnes jsem byla na kontrole a výsledek je ten,že mi zůstává fraxiparine 0,4. No a sestřička seemě ptala jestli si to píchám dobře. Tak se chcu zeptat na nazory ostatních, jak si to pícháte? Jsem v 17 tt a mám strach, abych něco neudělala špatně. Už jsem dvakrát potratila a pak mi právě přišli na leidenskou mutaci. Jási to tedy píchám, tak jak řekla sestřička. To je: každé ráno v sedm, vydezinfikuji, udělám takový ten váček a vpíchnu se sklonem, tak at je to pod kůží celé a píchám to teda do stehna jak mi sestra řekla. Díky za odpovědi

iq2014
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sasha82
3. říj 2014

@hanullka00 Zdravím, nemám sice Leidenskou mutaci, ale po prodělané poúrazové tromboze v souvislosti s braním antikoncepce mě od 20. týdne těhotenství na hematologii zajistili Clexanem až do porodu, po porodu jsem byla do konce šestinedělí na Warfarinu. Moc nechápu souvislost, proč se na to sestřička ptala. Vím, že mě na hematologii upozorňovali na to, jak dlouho před kontrolním odběrem si mám Clexane aplikovat, aby byly výsledky o stavu ředění krve co nejvíc vypovídající. Je možné, že toto mělo na Váš výsledek vliv. Co se aplikace týká, vždy to bylo jehlou kolmo na kožní řasu a ještě jsem preventivně aspirovala zpátky, aby se vytvořila ve stříkačce malá vzduchová bublinka (kontrola správnosti aplikace, ve stříkačce se nesmí objevit krev). Problém trošku byl udělat kožní řasu u pokročilého těhotenství, jak byla kůže napjatá. Doktorka na hematologii mi poradila aplikaci do stehna - to jsem s ohledem na velikánský bolestivý hematom, který se mi chvilku po aplikaci vytvořil, udělala jen jednou a pořád aplikovala jen do kůže na břiše 🙂 Přeju co nejpohodovější další průběh těhotenství 🙂

sasha82
3. říj 2014

Ještě jsem zapomněla napsat jednu věc - celou dobu jsem si píchala Clexane 0,4, takže bych se vůbec nebála toho, že Vám nechali 0,4ku fraxiparine 😉

kpslunicko
4. říj 2014

Jsem 25.týden a taky si píchám Fraxiparine 0,4-na poslední kontrole jsem měla trochu vyšší výsledky 0,6 a tak jdu příští týden na kontrolu a krev mi budou brát hodinu po aplikaci, dr. uvažuje o zvýšení dávky. Co se týče aplikace-začínala jsem do břicha a teď když srovnávám zpětně, tak jsem tam měla nejvíce modřin, pak do ruky, ale to dost bolí a teď si píchám do vnitřní strany stehen-tam mě to bolí nejméně, ani modřiny se moc nedělaly. Jen minulý týden se mi hned po aplikaci začala pod kůži rozlévat krev a mám tam dost velkou modřinu, ale stalo se to zatím jen jednou. Co se týče krve ve stříkačce, to se mi stávalo při aplikaci do břicha, teď už ne. Aplikuji se sklonem cca st.

hanullka00
autor
4. říj 2014

@kpslunicko : já jsem si to taky právě píchala do vnitřní strany stehnen ated mi sestra řekla, žesi tomám píchat zvenku uhel 45 stupnu. Tak nevím no říkala,že jestli se mi to do příště nezvedne, zvednou mi dávku na 0.6.Hlavně doufám,že to neuškodí miminku.

milada2
4. říj 2014

@hanullka00 Ja si pichala do stehen, vecer, kolmo na kozni rasu. Pokud Ti davku zvednou, nic se nedeje, je normalni, ze s vyssim stupnem tehotenstvi se davka musi zvednout

ivuk
4. říj 2014

@hanullka00 ahojky, já mám taky leidenskou mutaci a taky si píchám fraxiparin, ale 0,3. Nafasovala jse, injekce od 6 měsíce těhotenství a čeká mě to až do konce 6-ti nedělí. Píchám si to do stehen na střídačku, ale žádnou speciální fintu nemám. Jsem ráda, že se injekce zapíchne a já vpíchnu tu látku. Výsledek je takový, že nohy jsou samá modřina, časem mě to začlo štípat při vpravování té látky, ale co bych pro mimčo nevydržela, že 😉 Dr. se mě ani neptá jak si to píchám. Takže neboj, určitě to děláš taky dobře 🙂

hanullka00
autor
5. říj 2014

Holky děkuji moc aspoň jste mě trochu uklidnily 🙂

sasha82
5. říj 2014

@hanulka00 Miminku to neuškodí, právě naopak, správný stupeň ředění krve je důležitý k tomu, abyste prcka s ohledem na Leidenskou mutaci v pořádku donosila 🙂 Ničeho se nebojte, držím moc pěsti.

eliska_z
5. říj 2014

Já si píchala Clexane 0,2 ale až těsně před porodem, díky výsledkům hematologie. Ve čtvrtek jsem začala a v pondělí porodila 🙂 Pak jsem ještě pokračovala do konce šestinedělí a pak už zase nic. Mám také Laiden, ale naštěstí jsem měla krev ukázkovou celé těhotenství, jao bych byla úplně zdravá. Injekce jsem dostala opravdu jen pro jistotu.

hanullka00
autor
4. lis 2014

Holky, tak jsem tu znova. Jsem ted 22tt a dávku už mám na 0,6ml. Tak mám pořád strach, aby nebylo něco špatně, když mi to zvedli z 0,3 na 0,4 a ted už na 0,6. Co si o tom myslíte?

la_bru
4. lis 2014

@hanullka00 ja bych se zvyseni davky zas tak nebala - zrejme mate stale hustou krev, nebo jste v pokrocilejsim stupni tehotenstvi pribrala.. Doktori urcite vi, co delaji 😉 Ja si od cca 20. tydne picham Fraxiparine 0.3 a pri posledni kontrole mi doktor rikal, ze jakmile prekrocim vahu 70 kg, budeme to muset navysit

kulihrasekzeleny
24. čer 2016

chtěla jsem se zeptat jestli jste na začátku těhotenství chodily normálně do práce, když jste si píchzali fraxiparine?

guinea
25. čer 2016

@kulihrasekzeleny Já ano, ta injekce člověka nijak neomezuje...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru