Menstruace po porodu. Je normální dva týdny?

Zodpovězené
4. črc 2022

Dobrý den,

sedm a půl týdne po porodu (sekce) mi přišla menstruace. Začala jsem od prvního dne brát antikoncepci Drovelis. Menstruaci mám už ale téměř dva týdny.

Je to normální?

Na kontrole po šestinedělí vše v pořádku, po porodu slabé očistky skoro 6 týdnů. Paní doktorka říkala, že po této antikoncepci bude menstruace krátká. Před porodem menstruace nepravidelná a krátká. Konzultovala bych to se svojí lékařkou, ale má teď zrovna dva týdny dovolenou.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

situace tak, jak ji popisujete, není obvyklá. Pokud krvácení neustane, tak doporučuji kontrolu na gynekologii.

Pokud se ale jedná pouze o slabé špinění, které nedosahuje síly menstruace - tak to je možné v prvních třech cyklech při zahájení antikoncepce.

Tento typ antikoncepce se obvykle nedoporučuje kojícím ženám.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz