Menstruace po porodu. Je to normální?

Zodpovězené
16. zář 2021

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat. Jsem 4 měsíce po porodu. První menstruace přišla bez problémů, trvala jen pár dní. Poté jsem si nechala napsat antikoncepci, jelikož kojím, tak mi paní doktorka napsala antikoncepci vhodnou v době kojení, jenže mi po ní bylo zle, pořád mě bolel žaludek. Tak jsem je vysadila. Poté se dostavila menstruace, ale už trvá déle jak 14 dní.

Je to normální, nebo raději se mám informovat u své gynekoložky, kde je problém?

Mám strach, aby se něco nedělo.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud je krvácení při menstruaci neobvykle dlouhé, tak doporučuji určitě gynekologické vyšetření.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz