Nepravidelná menstruace po operaci. Jak se to dá řešit?

Zodpovězené
24. kvě 2022

Dobrý den,

jsem po operaci odstranění obou vejcovodů, zhruba před rokem. Nyní mám nepravidelnou menstruaci a týden před menstruací mám návaly horka, výrážku na těle, především na bradavkách, bolest v podbřišku.

Jak se dá situace řešit?

Moje lékařka doporučuje stále nějaké kapky a přírodní preparáty, které nezabírají.

Děkuji

Dobrý den,

operační výkon jak uvádíte, může mít vliv i na cévní zásobení a tedy funkci vaječníků.

K diskusi s vaším lékařem je hormonální vyšetření vaječníků, která situaci objektivizuje a ta poté můžete být cíleně řešena.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz