Polyp. Pokud nedělá problémy, proč se musí okamžitě odstranit?

Zodpovězené
18. kvě 2021

Dobrý den,

měla bych dotaz ohledně polypu dělohy, lékař mi ho náhodně objevil při preventivní prohlídce. Mám jít na kontrolní ultrazvuk v prvních dnech menstruace. Při potvrzení bude následovat histereskopie. Nicméně já bych ráda třeba půl roku počkala, zda se neodloučí sám, klidně i rok. Doktor s tím jistě souhlasit nebude.

Nicméně pokud mi to nedělá problémy, proč se to musí okamžitě vyndat?

Co si o mém záměru myslíte? Jak moc velké riziko tím podstupuji a jak rychle by se to teoreticky dokázalo zvrtnout v něco "špatného"?

Děkuji

Dobrý den,

polyp v děloze se doporučuje odstranit pro zvýšené riziko jeho onkologické přeměny.
Doporučení Vašeho lékaře je správné.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz