Rakovina děložního čípku. Je lepší dělohu odstranit?

Zodpovězené
12. pro 2019

Dobrý den,

dnes jsem byla pro výsledky z konizace, kde mi dr. sdělil, že tam byla rakovina (necelý 1mm). Mám zvážit odebrání dělohy. Je mi 30, mám dvě děti, o třetím dítěti jsme uvažovali (spíše ale ne). Nicméně teď jsem si jistá, že bych třetí dítě s vědomím, že jsem měla rakovinu, rozhodně nechtěla.

Je lepší dělohu odstranit? Mám hrozný strach, že se to vrátí.

Jsou nějaké vitamíny na podporu imunity, které bych měla raději brát?

Děkuji

Dobrý den,

záleží zda byl celý nález na děložním čípku odstraněn a na přesném popisu mikroskopického nálezu.
Z Vašich informací plyne, že Vám Váš lékař dal na výběr, protože na základě informací, které zhodnotil podle doporučených postupů má možnost Vám dát na výběr.
Rozhodnutí musíte učinit sama.
Vitamíny na podporu imunity neexistují.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz