Reprodukční imunologie. Co znamenají vysoké hodnoty u třech antifosfolipidových protilátek?

Zodpovězené
3. čer 2021

Dobrý den,

byla mi v centru ivf provedena vyšetření imunologie, kde mi vyšly vysoké hodnoty u třech antifosfolipidových protilátek a ráda bych se Vás zeptala, co to přesně znamená. Jedná se o látky 1. Kyselina fosfatidová, 2. Fosfatidylglyceron a za 3. Fosfatidylserin. Paní doktorka mi ale nebyla schopná vysvětlit, co to přesně znamená, snad jen to, že to může způsobit potrácivost a že by doporučila v příštím ivf nasadit lék Godasal.

Můžete mi prosím poradit, co přesně tyto protilátky tedy znamenají?

Moc Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den,

protilátky proti fosfolipidům mohou způsobovat narušení srážlivosti krve, které poté můžou způsobit těhotenskou ztrátu. Podání protisrážlivé léčby (ve Vašem případě Godasal) působí jako prevence zvýšené srážlivosti.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz