Revize a kontryhel. Mohl mi rozházet cyklus?

Zodpovězené
25. srp 2021

Dobrý den,

po potratu ve 20. tt jsem byla následně na revizi. Po 10 dnech jsem byla u svého lékaře na kontrole a ultrazvuku a prý vše v pořádku. Za 4 týdny jsem dostala menstruaci. Byla jsem v té době znovu na kontrole na ultrazvuku. Lekla jsem se silnějšího krvácení, ale lékař mě ubezpečil, že se jedná o menstruaci. Po menstruaci byl asi týden klid, a pak jsem začala opět trochu krvácet. Uz to trvá asi týden. Někdy víc, někdy míň. K lékaři jdu příští týden, ale jsem z toho nervózní. Asi týden jsem pila kontryhel.

Mohl mi rozházet cyklus?

Děkuji

Dobrý den,

klinický efekt kontryhelu na menstruační cyklus není pravděpodobný.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz