Sex po porodu a velké bolesti při styku. Jak pomoci tělu po porodu rychleji regenerovat?

Zodpovězené
3. čer 2022

Dobrý den,

jsem šest měsíců po porodu a stále mě trápí bolest při pohlavním styku.

Během porodu mě dcera potrhala uvnitř, tam jsem měla velkou jizvu, která ani po šestinedělí nebyla zahojena. Plus jsem k tomu měla nástřih hráze. Po porodu jsem krvácela a špinila opravdu dlouho, asi 12 týdnů, kdy jsem musela používat hygienické potřeby. Bolest jsem měla dlouho, pak mě kolikrát dole píchlo. Ještě teď, když jsem nemocná, tak mě bolí jizva.

Po 4 měsících po porodu jsem se rozhodla, že se zkusíme s manželem vrátit k milostnému životu. První problém nastal, když se měl manžel do mě dostat (lubrikační gel jsme použili), nešlo to a když už se to povedlo, strašně, ale opravdu strašně to bolelo. Od té doby jsem na to neměla ani pomyšlení. Pak jsem byla u svého gynekologa na prohlídce a tam mě zase strašně moc bolelo zavádění zrcátka! Pan doktor mi řekl, že bolesti budou přetrvávat do té doby, co budu kojit a nedostanu první menstruaci. Což tedy tak dlouhá doba mě děsí, neplánuji totiž přestat kojit.

Od té doby mám psychický blok. Mám strašný strach z toho, že manžel bude něco chtít. V rámci posílení pánevního dna jsem zkoušela sem tam zavádět Venušiny kuličky, nicméně bolest při zavádění a následném vyndavání je obrovská a strašná! Dnes opět, a to je opravdu už 6 týdnů.

Ráda bych se zeptala, zda je tato situace normální, zda mohu mému tělu nějak pomoci, aby se vše zahojilo a zregenerovalo rychleji?

Už je to opravdu dlouhá doba a já jsem z toho zoufalá. Manžel sice na mě netlačí a vše nechává na mě, ale já jsem v tomhle zablokovaná, nevím kudy kam. Ani chuť nemám, mám šílené bolesti, které mě od všeho milostného odrazují.

Za každou radu a pomoc budu vděčná.

Děkuji.

Hezký den

Dobrý den,

případě, jak jej popisujete, doporučuji si vyžádat vyšetření od svého gynekologa, a pokud na tomto vyšetření bude vše v pořádku, tak konzultovat Vaši situaci s odborníkem - sexuologem.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz