Špatná cytologie a těhotenství. Budu muset těhotenství přerušit?

Zodpovězené
13. pro 2019

Dobrý den,

měla jsem špatné výsledky z cytologie a teď jsem zjistila, že jsem těhotná.

Budu muset přerušit těhotenství? Docela se toho bojím.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

velmi záleží o jaké změny se jedná.
Drobné operační výkony pro změny v cytologii děložního čípku se provádí
běžně i v těhotenství. Pokud poté mikroskopické vyšetření neprokáže zásadní změny,
je možno záležitost považovat za definitivně vyřešenou a neohrožující těhotenství.
Je důležité se řídit doporučeními Vašeho gynekologa a na vše, co Vás zajímá, se ptát.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz