Špinění a krvácení po porodu (10 týdnů). Je to normální?

Zodpovězené
6. kvě 2020

Hezký den,

jsem 10 týdnů po porodu a plně kojím. Rodila jsem vaginálně. Očistky jsem měla cca 5 týdnů. Na kontrole po šestinedělí řekl lékař, že mám vyšší sliznici a že to asi brzy dostanu. Problém je, že už 14 dní špiním nebo krvácím. Vždy tak tři dny, pak mám pár dní klid a zase nanovo. Není to silné jako MS, ale musím nosit vložku.

Je to normální?

Už mě to celkem otravuje. Chci si nechat dát hormonální tělísko a teď ani nevím, jestli je to dobrý nápad, když pořad takhle špiním.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

po šestinedělí může být obnovení menstruačního cyklu provázeno nepravidelnostmi.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz