Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Špinění čerstvou krví mimo menstruaci. Co to může znamenat?

Zodpovězené
7. pro 2020

Dobrý den, pane doktore,

chtěla bych se zeptat, co to může znamenat... Jsem dnes 11. den cyklu a už asi druhý den mám při utření na WC na toaletním papíru průhledný hlen (který mám v tomto období kolem ovulace hojně normálně, ovulace bývá kolem 13. dne) s příměsí červené krve.

Cyklus mám pravidelný kolem 27 dní, menstruace bývá dva dny silná a pak následuje cca ještě týden špinění, kdy ke konci už to bývá taková hnědá krev, což bylo i tentokrát, nicméně teď mě znepokojila opět ta čerstvá krev v hlenu. Není to žádné velké krvácení, je toho trochu při utření, nicméně není to u mě běžné. Na pravidelné gynekologické prohlídce jsem byla před měsícem a vše včetně cytologie bylo v pořádku. Před cca 1,5 rokem jsem byla sledována pro cysty, které ale vždy s menstruací zmizely a občas jsem trpěla na mykózy, ale nyní žádné jiné obtíže nemám. Antikoncepci neužívám, těhotenství a poranění bych vyloučila. Možná jsem teď jen trochu víc unavená a ve stresu, ale to bývám i jindy, tak ani v tom nevidím důvod.

Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,
přítomnost krvácení v době ovulace může mít více příčin. Nejčastěji se jedná o krvácení v důsledku poklesu hladiny estrogenů v době prasknutí folikulu ve vaječníku. Druhou nejčastější možnou příčinou je zánět děložního čípku. Odlišit je lze pouze gynekologickým vyšetřením. Protože, se u vás jedná o novou záležitost doporučuji gynekologické vyšetření z důvodu vyloučení zánětu.
S pozdravem


Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz