Špinění po menstruaci. Co jej může způsobovat a jak to zastavit?

Zodpovězené
29. čer 2022

Dobrý den,

prosím Vás, měla bych otázku... Půl roku používàm antikoncepční kroužek Teyla, neměla jsem žádné problémy a upravila se mi i menstruace. Po poslední menstruaci, která začala 15.6. a po zavedení nového kroužku stále špiním, hnědý výtok a občas mě trochu pobolívá podbřišek. 9.6. jsem byla taky na gynekologii na preventivní prohlídce a bylo všechno v pořádku, žádný zánět, cytologie v pořádku. Volala jsem doktorce, a že prý mám počkat na další cyklus.

Se špiněním po menstruaci jsem měla problémy, než jsem začala používat kroužek, pak se to díky kroužku upravilo a teď zase a už to trvá nějak dlouho... Přemýšlím, jestli to může být tím, že jsem kroužek zavedla asi o 15 minut dřív, anebo ještě mě napadlo, že jsme den po ukončení menstruace (to jsem ještě nešpinila) byli na koupališti a na druhý den jsem začala špinit.

Prosím Vás, co může způsobovat to špinění a jak ho zastavit?

Děkuji

Dobrý den,

při užívání antikoncepce mohou občas problémy se špiněním nastat.
Jistě na to nemá vliv návštěva koupaliště, nebo zavedení o čtvrt hodiny dříve.
Pokud problémy v krátké době neodezní, tak doporučuji provedení těhotenského testu z moči nebo návštěvu svého gynekologa.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz