Tři zamlklá těhotenství. Co dál?

Zodpovězené
18. kvě 2020

Dobrý den, pane doktore,

mám za sebou tři zamlklá těhotenství během 2 let, vždy do 8. týdne těhotenství a srdeční akce byla u dvou ze tří těhotenství. Po druhém potratu jsem absolvovala genetické vyšetření, reprodukční imunologii, štítnou žlázu, pohlavní nemoci, hysteroskopii, hormonalni profil a vyšetření na hematologii, kde byla zjištěna Leidenská mutace heterozygot. Třetí těhotenství bylo s injekcemi Clexan a stejně dopadlo potratem.

Co radíte dělat dál?

Nějaká další vyšetření, zkoušet přirozeně a nebo pomocí IVF?

Je mi 32 a jinak jsem zdravá, kromě tady toho problému.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

absolvovala jste všechna standardní vyšetření, která se v této situaci provádí.
Vaši situaci je vhodné konzultovat se specialistou na reprodukční medicínu.
Pokud se rozhodnete konzultaci absolvovat, tak vezměte s sebou dokumentaci od všech prodělaných vyšetření.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz