Vzhled PCOS. Pomůže opravdu Provera?

Zodpovězené
4. únor 2022

Dobrý den,

pane doktore, chtěla bych se zeptat... Má poslední menstruace byla 15. srpna 2021 a od té doby jsem menstruaci neměla, ale cítím, že v mém těle je hormonální bouře. Přibírám v oblasti břicha a prsa mám také nateklá.

Byla jsem u svého pana gynekologa a ten mi sdělil, že mám vzhled polycystických vaječníků - jen vzhled. Předepsal mi Proveru 5 mg . Řekl mi, že bych neměla mít problém s otěhotněním, jelikož jedno dítě už máme tříleté.

Opravdu pomůže Provera?

Také jsem dost přibrala, i když nevím, zda to souvisí jen se stravováním. Jelikož se stravuji stejně jako před otěhotněním, jenomže s tím rozdílem, že před otěhotněním jsem měla 59 kg a teď mám 75 kg a měřím 162 cm.

Můžu poprosit o nějakou radu?

Děkuji

Dobrý den,

Provera je řešením nepravidelných a dlouhých menstruačních cyklů. To má medicínské opodstatnění - ochrana děložní sliznice a prevence silného krvácení.

Vzhled polycystických vaječníků: Jedná se o jeden z příznaků syndromu polycystických vaječníků. Pokud ostatní příznaky u Vás nejsou přítomny, tak se situace popisuje tak, jak Vám sdělil Váš lékař. Nejedná se o plně rozvinutý syndrom polycystických vaječníků.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz