Zánět močového měchýře. Je možné, že antibiotika nezabírají?

Zodpovězené
18. led 2021

Dobrý den,

měla bych otázku. Už asi 3-4 týdny mě pobolívá podbřišek, předtím střídavá bolest pravého a levého podbřišku. Minulé úterý jsem byla u svého gynekologa. Vyšetřil mě vnitřním ultrazvukem, poté i normálně na gynekologickém křesle. Při pohmatu to byla velká bolest spíše na levé straně. Nasadil mi Macminor z důvodu zánětu močových cest. Po týdnu brání atb bylo vše v pořádku.
Od včerejška mě zase bolí jen na levé straně, taková tupá bolest, která trvá celý den. Do toho se mi objevila kopřivka na rukou, občasný nezapáchající bílý výtok. Na ultrazvuku byla velmi nízká sliznice, od porodu jsem ještě neměla menstruaci (15 m.). Ještě kojím v noci. Dělala jsem si radši i těhotenský test (Mamatest - slabý duch), ale slyšela jsem, že bývají falešné výsledky. Pak jsem koupila Clear blue digitální (ten mi vyšel negativní).

Je možné, že antibiotika nezabírají?

Mám momentálně do příštího týdne karanténu, proto k lékaři budu moci až příští týden.

Děkuji moc za odpověď a hezký den.

Dobrý den,

ano je to možné, že ATB nezabírají. Doporučuji konzultovat s Vaším lékařem alespoň telefonicky. Máte-li obtíže, je třeba je řešit, i když jste v karanténě.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz