Zpožděná a slabá MS, a po ní bolest v podbřišku, ale test negativní. Je šance, že bych mohla být těhotná?

Zodpovězené
26. čer 2023

Dobrý den,

nevím si rady. Před čtyřmi měsíci jsem byla těhotná, bohužel to nevyšlo. Nyní se o miminko nesnažíme (necháváme to náhodě), ale máme přerušovaný sex. Měla jsem dva dny zpožděnou menstruaci, kterou jsem měla poměrně slabou, 14 dnů po MS mě bolí podbřišek, test jsem si dělala, ale negativní, tak se chci zeptat, zda si myslíte, že tam nějaká šance je nebo ne.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v případě pochybností se doporučuje provedení těhotenského testu s odstupem 2-3 dnů, bude-li test opět negativní, tak se o těhotenství nejedná.

V případě přetrvávání bolesti v podbřišku budou tedy obtíže jiného původu - příčinu může objasnit pouze vyšetření lékařem.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz