Zpoždění po mimoděložním těhotenství. Čím to může být?

Zodpovězené
12. lis 2019

Dobrý den,

v červenci jsem prodělala laparoskopii mimodeložního těhotenství. Do nějakých 3-4 týdnů jsem dostala MS, od té doby uteklo 6 týdnů a na další stále čekám. Před 4 týdny jsem byla na gynekologii a bylo vidět, že mám těsně před ovulací. Test jsem si dělala a těhotná nejsem. Snažíme se o dítě již dlouho a mám za sebou jeden samovolný potrat a teď mimoděložní (prý z důvodu špatného prostředí). Mám strach, co se zase děje.

Moc vám děkuji za odpověď.

Dobrý den,

6 týdnů zpoždění menses při negativním těhotenském testu není nijak závažné. Doporučuji vyčkat ještě 2 týdny a nepřijdou-li menses navštivte svého gynekologa.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz