Mimodeložní těhotenství. Dá se nějak poznat?

pupisek262014
17. srp 2020

Mám dotaz dá se nějak poznat mimodelozni těhotenství. Nebo kdy se může objevit problém? Mám jedno za sebou a podruhé samovolny potrat, ale u toho prvního jsem spinila a pak začla krvácet. Teď nespinim, ale čárky na testu jsou slabší. Už to nechci zažít potřetí

aselluska
17. srp 2020

Takových diskuzí je tu spousta. Každá to měla jinak. Některé nesilili testy, některá měla velké bolesti v podbřišku, špinění ... Někdy se na to přijde až třeba v 9. týdnu kvůli bolestem ✊

klokanka31
17. srp 2020

@pupisek262014 U mě při mimoděložním byla dálnice... Ale u samovolného potratu čárka slábla až nakonec zmizela 😢

pupisek262014
autor
19. srp 2020

@klokanka31 a spinila jsi nebo vůbec a najednou to přišlo, nebo nějaké jiné příznaky

klokanka31
19. srp 2020

@pupisek262014 U mimoděložního jsem špinila nárazově, pár hodin tmavě hnědý výtok, pak zas pár hodin nic... A většinou po fyzické námaze. Jiné příznaky nebyly (teda lidi kolem mě říkali že jsem hrozně bledá). Ale jinak nic, žádný bolesti apod.

priefi
19. srp 2020

@pupisek262014 špinění může mít víc důvodu. Když jsme se snažili o druhátko, po půl roce se povedlo. Když jsem byla 5+5, začala jsem mírně špinit. Postupně špinění sílilo. V 6+0 kontrola na utz skoro nic nešlo vidět... 6+2 silnější krvácení a pak SP, stahy a při stazích vždy šla vlna krve. Za další půl rok se nám opět zadařilo. 5+5 špinění (ale ten stejný den mi začaly i nevolnosti, u staršího začaly až v 8tt), 6+0 ko, na utz skvrně se srdíčkem. Dostala jsem Ascorutin a Gynprodyl (progesteron). Špinila jsem pořád až po týdnu se to uklidnilo. Teď tu vedle mě leží 19m chlapeček 😉

pupisek262014
autor
19. srp 2020

@priefi tak to gratulují. No já při prvním mimo spiění furt, při druhém to stejné, ale to byl SP a teď žádné spineni. Na gynde jsem byla včera protože mě bylo děsně zle, nic nebylo vidět je ještě brzo, dnes jsem měla volat na výsledky hcg ale bohužel volám na Orli od půl 3 do teď a bez úspěchu takže další noc v nervu

priefi
19. srp 2020

@pupisek262014 držím pěsti, ať je vše v pořádku 😉 pokud Tě nic hodně nebolí, mělo by to být v pořádku. Bolesti typu MS jsou normální

pupisek262014
autor
19. srp 2020

@priefi děkuji moc si přeju aby bylo

priefi
20. srp 2020

@pupisek262014 dej pak vědět. Ve kterém jsi TT? Mimčo obvykle jde vidět po 6tt a bývá i srdíčko. Ovšem není pravidlem. Stačí nějaká nepravidelnost v cyklu a je vše posunuto

priefi
20. srp 2020

@pupisek262014 můj starší syn byl dle tabulek o týden menší než měl být pěkně dlouho. Pak to dohnal. A srdíčko bylo později. Tehda mě ale doktor pěkně vyděsil, jak mi řekl, neříkejte to ještě ani manželovi (ten to věděl hned s testem, to je jasné), nemusí to dopadnout dobře. Odcházela jsem totálně vystreslá. Ale u staršího jsem vůbec nešpinila. Což hodně udivilo dr.na velkém utz, jelikož jsem měla vcestnou placentu

pupisek262014
autor
21. srp 2020

@priefi no podle MS je to 4+5. Testy z krve ukázali že by tam nemělo být mimodelozni. V pondělí jdu ještě na krev a kontrolu

priefi
21. srp 2020

@pupisek262014 tak to se nedivím, že ještě nic neviděli na utz 😉 bylo to příliš brzo. Bude to vše v pořádku, neboj

pupisek262014
autor
21. srp 2020

@priefi děkuji za podporu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru