Náhrada za Kiddy Evoluna i-Size 2. Jakou sedačku byste doporučil?

Zodpovězené
18. kvě 2021

Dobrý den,

od narození byl malý v Kiddy Evoluna i-Size 2 (máme včetně isofix základny). Nyní 9 měsíců a skoro 11 kg a začíná mu být malá. Na sedadle spolujezdce nejde vypnout airbag (Toyota Avensis combi r.v. 2008).

Jakou sedačku prosím doporučíte?

Je možné mít dítě v sedačce vpředu po směru s airbagem? Případně co vybrat?

Když je vzadu sám a ještě proti směru, tak hystericky brečí. Uvítala bych možnost obousměrného upevnění.

Děkuji

Dobrý den,

první otázka je, jestli malý sám sedí. Pokud ano, pak samozřejmě můžete hledat pokračovací sedačku. Nicméně budete hodně omezeni podmínkami a požadavky, které máte.
Pokud nejde vypnout airbag, pak můžete na předním sedadle použít pouze posměrnou sedačku. A to je u tak malého dítěte naprosto špatné řešení. Dokonce i podle jinak nepříliš dobrých norem EU by dítě mělo být v protisměru minimálně do patnácti měsíců věku. My doporučujeme tak jezdit co nejdéle.

Hysterický pláč je v tomto období z velké části způsoben tím, že ho to ve vajíčku prostě nebaví. Už potřebuje jiné podněty, hledá nové vjemy. A koukat se do stropu není to pravé. Takže bych protisměrnou jízdu v pokračovací sedačce, kde uvidí ven, nebo přes zrcátko na Vás, určitě nezavrhoval.

Jaké tedy máte konkrétní možnosti? Buď sedačku, která je obousměrná a umožní poutání pásem (na předním sedadle pravděpodobně nemáte isofix), nebo jezdit na zadním sedadle. Tam potom můžete vybírat buď sedačku otočnou nebo opět obousměrnou (jde na základnu nasadit po směru, nebo proti směru). Z obousměrných je to pouze Klippan Triofix Recline, Klippan Triofix Comfort a Klippan Triofix Maxi

Z otočných pak cokoliv, co Vám bude vyhovovat cenově, a bude pasovat do Vašeho auta. Ale tam bych doporučil to zkusit. S prostorem se bát nemusíte, Avensis je relativně prostorné auto s dobře vyřešeným vnitřním prostorem.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz