Sedačka na pás či isofix. Doporučíte, prosím, pro dítě 1,5 roku, 11 kg?

Zodpovězené
26. bře 2024

Dobrý den,

sháníme sedačku, kterou je zároven možné umístit do auta s isofixem i bez isofixu pouze na pásy. Syn má 11 kg a 1,5 roku a už chceme dát pryč vajíčko. Našla jsem v nabídce pouze Petite&Mars, autosedačka Prime II Isofix .

Děkuji za doporučení.

Dobrý den,

děkujeme za zaslaný dotaz.

Takových kvalitních sedaček mnoho není. Pokud potřebujete sedačku, která lze upevnit i v autě, kde isofix není, podíval bych se primárně na pásové protisměrné sedačky, které jsou zároveň vůbec tím nejbezpečnějším. Nabízí protisměr na velmi dlouhou dobu, variabilní místo na nohy, dostatečné polohování.

Sedačka, která lze připoutat obojím a lze použít v protisměru, což je pro takto malé dítě to nejdůležitější, je snad v tuto chvíli pouze Klippan Triofix.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz