Autosedačka 0-13 kg, lehká a bezpečná. Avionaut Pixel, Cybex Aton B2 nebo Maxi Cosi Tinca?

Zodpovězené
11. led 2022

Dobrý den,

vybírám autosedačku pro novorozeně, které se má narodit letos v lednu. Moje požadavky jsou především bezpečnost a také, aby byla autosedačka lehká! Dívala jsem se na tyto 3 a ráda bych znala Váš názor, jestli se jedná o bezpečné typy autosedaček a jestli tedy výběrem ani jedné z nich neudělám chybu.

1. Avionaut Pixel - je ze všech nejlehčí, ale vadí mi sluneční clona, která je jen ve formě jakési látky a musí se vždy ručně připevnit na madlo sedačky. Přijde mi to velmi nepraktické.

2. Cybex Aton B2 - s touto značkou mám dobré zkušenosti, ale vždy mi vadilo, že mají autosedačky velmi těžké. Tato by měla mít 3,9 kg, ale je to zřejmě velká novinka, protože ji v obchodech ještě nemají.

3. Maxi Cosi Tinca - líbí se mi nízká váha a také stahovací sluneční clona. Nemám ale zkušenosti s touto značkou, tak nevím, jestli je stejně kvalitní jako předchozí.

Moc děkuji za Váš názor a případně i jiné doporučení.

Dobrý den,

vybraná vajíčka určitě nejsou nebezpečná, ale existují i lepší vajíčka, která by splňovala Váš požadavek. Vajíčko je ideální vybrat s co nejdelší ložnou plochou. Dítě v ní vydrží dlouho a není třeba řešit pokračovací sedačku, když ještě nesedí nebo je příliš malé.

Doporučím tedy ty největší:
Klippan Dinofix

Autosedačka Klippan Dinofix

Autosedačka Klippan Dinofix je určená dětem od narození do 13 kg. Klippan je finská značka. Isofixovou základnu je možné dokoupit a lze ji připoutat konektory a nebo pásem auta. Základna je také použitelná pro pokračovací sedačky Klippan Triofix - Recline, Comfort a Maxi. Sedačka se prodává v černém provedení a na výběr máte k dispozici doplňení jednou barvou - červená, modrá, žlutá, šedá nebo béžová. Autosedačka je kompatibilní s podvozky kočárků různých značek a to pomocí adaptéru Maxi-Cosi. K autosedačce je možné zakoupit Merino podložku.

Nuna Pipa Next

Autosedačka Nuna PIPA NEXT

Autosedačka Nuna PIPA NEXT vyniká lehkou váhou. Připoutat ji lze pásy vozidla a nebo dokoupenou isofixovou základnou.

Cybex Aton M i-Size

Autosedačka Cybex Aton M i-Size

Autosedačka Cybex Aton M i-Size patří do řady Cybex Gold. Je to lehká autosedačka, která se zakoupením isofixové základny Base M a následně autosedačkou Cybex Sirona M2 i-Size tvoří "rodinný systém", tedy jednu základnu pro dvě autosedačky. V kombinaci s isofixovou základnou splňuje všechny požadavky standardu i-Size. Možnost dokoupit letní potah, pláštěnku, moskytiéru a fusak. Autosedačku lze díky adaptérům nasadit na spousty kočárků od různých značek.

Joie i-Gemm2

Autosedačka Joie i-Gemm 2

Autosedačka Joie i-Gemm 2 je kompatibilní s většinou kočárků Joie a je schválená pro použití v letecké přepravě. Značka Joie vznikla v Anglii a byla založena v r. 2011. K sedačce je možné dokoupit isofixovou základnu i-Base Advance nebo i-Base.

Klippan Dinofix i Nuna Pipa Next jsou lehká vajíčka.

Zároveň doporučím vajíčko před koupí vyzkoušet v nějaké prodejně přímo v autě. Pokud je u aut problém se sklonem zadních sedadel, tak se může stát, že bude třeba poutat jen na pásy (aby při použití základny nepadala dítěti hlavička). Sklon se pak dá ještě vyrovnat pomocí klínu.

Všechna výše uvedená vajíčka lze pomocí adaptérů připevnit na většinu podvozků kočárků (za pomoci adaptérů s označením "Maxi-Cosi").

S pozdravem