Autosedačka 0-13 kg, lehká a bezpečná. Avionaut Pixel, Cybex Aton B2 nebo Maxi Cosi Tinca?

Zodpovězené
11. led 2022

Dobrý den,

vybírám autosedačku pro novorozeně, které se má narodit letos v lednu. Moje požadavky jsou především bezpečnost a také, aby byla autosedačka lehká! Dívala jsem se na tyto 3 a ráda bych znala Váš názor, jestli se jedná o bezpečné typy autosedaček a jestli tedy výběrem ani jedné z nich neudělám chybu.

1. Avionaut Pixel - je ze všech nejlehčí, ale vadí mi sluneční clona, která je jen ve formě jakési látky a musí se vždy ručně připevnit na madlo sedačky. Přijde mi to velmi nepraktické.

2. Cybex Aton B2 - s touto značkou mám dobré zkušenosti, ale vždy mi vadilo, že mají autosedačky velmi těžké. Tato by měla mít 3,9 kg, ale je to zřejmě velká novinka, protože ji v obchodech ještě nemají.

3. Maxi Cosi Tinca - líbí se mi nízká váha a také stahovací sluneční clona. Nemám ale zkušenosti s touto značkou, tak nevím, jestli je stejně kvalitní jako předchozí.

Moc děkuji za Váš názor a případně i jiné doporučení.

Dobrý den,

vybraná vajíčka určitě nejsou nebezpečná, ale existují i lepší vajíčka, která by splňovala Váš požadavek. Vajíčko je ideální vybrat s co nejdelší ložnou plochou. Dítě v ní vydrží dlouho a není třeba řešit pokračovací sedačku, když ještě nesedí nebo je příliš malé.

Doporučím tedy ty největší:
Klippan Dinofix, Nuna Pipa Next, Cybex Aton M i-Size a Joie i-Gemm2

Klippan Dinofix i Nuna Pipa Next jsou lehká vajíčka.

Zároveň doporučím vajíčko před koupí vyzkoušet v nějaké prodejně přímo v autě. Pokud je u aut problém se sklonem zadních sedadel, tak se může stát, že bude třeba poutat jen na pásy (aby při použití základny nepadala dítěti hlavička). Sklon se pak dá ještě vyrovnat pomocí klínu.

Všechna výše uvedená vajíčka lze pomocí adaptérů připevnit na většinu podvozků kočárků (za pomoci adaptérů s označením "Maxi-Cosi").

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz