Autosedačka 15-36 kg - 4leté dítě. Jakou byste doporučil?

Zodpovězené
30. bře 2023

Dobrý den,

ráda bych se optala na Vaše doporučení, jakou autosedačku v kategorii 15-36 kg zvolit pro dceru 4 roky, 105 cm a 17,5 kg.

Auto Ford Focus. Jde nám především o bezpečnost. Cena nehraje úplně roli.

Děkuji za Váš tip.

Dobrý den,

z hlediska bezpečnosti bych doporučil cestování ještě proti směru jízdy na další 2-3 roky.
Pokud již budete chtít volit posměrnou cestu, pak se nabízí Joie Bold (nutnost mít v autě TT), zde jsou vnitřní pásy až do 25 kg.

Kategorii 15-36 kg nebo 100-150 cm zvažte, protože zde již dítě drží jen 3bodový bezpečnostní pás auta.

V této kategorii doporučím: Klippan Wego, Britax Kidfix i-Size, Swandoo Charlie, ale zároveň doporučím autosedačku vyzkoušet u odborného prodejce, tak aby seděla malému cestovateli a autu. Je to přece jen autosedačka na dlouhé časové období, tak ať vyhovuje ve všech směrech.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz