Autosedačka 15-36 kg. Jakou byste doporučil pro 3leté dítě do max. 6 000 Kč?

Zodpovězené
14. říj 2022

Zdravím,

prosím o tip na autosedačku pro 3leté dítě.

  • 15-36 kg, dítě má 110 cm,
  • auto Honda CRV,
  • cena kolem 6000 Kč, isofix.

Případně, jakou značku autosedaček preferujete?

A jak je to s podsedákem z hlediska bezpečnosti?

Děkuji 🙂

Dobrý den,

3leté dítě není vůbec zralé na autosedačku 15-36 kg, kde je drženo pouze 3bodovým pásem auta. Chybí informace o váze a o tom, jakou autosedačku nyní používáte.

Rozhodně bych doporučil autosedačku s vnitřními pásy do vyšší nosnosti (to se však bude odvíjet od váhy vašeho dítěte). Např. Joie Bold s pásy do 25 kg (nutnost však mít v autě Top Tether) nebo pak Klippan Triofix, kde vnitřní 5bodové pásy můžete v kombinaci s 3bodovým pásem používat také 25 kg váhy dítěte.

Podsedák Vám určitě nedoporučím. Většina jich je dokonce až od 22 kg, ale co je hlavní, že pouze zvednou dítě, ale v žádném případě ho neochrání. Pro děti až do 150 cm používejte plnohodnotnou autosedačku, která chrání hlavu, ramena, měkké orgány v bříšku, pánev - prostě vytvoří "krunýř", kolem toho nejcennějšího, co máte.
https://www.centrumautosedacek.cz/goldim-blog/p...

Můžete také navštívit naše prodejny, kde Vám rádi pomůžeme s výběrem. 🙂

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz