Autosedačka 15-36 kg. Jaký máte názor na Cybex solution M-fix? Popř. doporučíte jinou?

Zodpovězené
22. srp 2020

Dobrý den,

vybíráme autosedačku v kategorii 15-36 kg. V jedné prodejně nám byla doporučena Cybex solution M-fix, a to především z hlediska bočního nárazu. Je to pro 4létě dítě, 16 kg, 105 cm. Ráda bych znala i Váš názor na tuto sedačku.

Popř. doporučil byste nám i jiné sedačky?

Požadavky: bezpečnost, kvalita, isofix, cenové rozpětí do 6 000 Kč.

Pro starší máme BeSafe izi up x3 fix. Tato sedačka nám byla doporučena, že je velmi kvalitní a bezpečná. Nyní nám bylo řečeno, že z hlediska bočního nárazu není tak bezpečná jako právě Cybex solution M-fix, a že není příliš kvalitní. Je tomu tak?

BeSafe je polohovatelná. Je to v této kategorii bezpečné?

Děkuji za odpověď.
Hezký den.... I.

Dobrý den,

Cybex Solution M-Fix je dobrá volba. Jde o bezpečnou a kvalitní sedačku.

Nicméně v této kategorii je i řada dalších, velmi dobrých sedaček. Můžete vybírat ze špičkových modelů Kidfix od Britaxu, výborné výrobky nabízí i BeSafe. Určitě bych se zamyslel nad tím, jestli by v závislosti na tělesné konstituci dítěte nebylo vhodné volit sedačku, která roste se zvedáním hlavové opěrky i do stran. Tedy podívat se i na výrobky Klippan, nebo Axkid. Do Vámi určeného finančního limitu se vejdou.

Polohování jako u pokračovacích sedaček nabízí pouze Klippan Wego. Ten má malou základnu a na ní se dá přestavět do více ležící polohy.

Ostatní sedačky s isofixem se polohují pouze tak, že zámky isofixu více vysunete a sedačka se tak "položí" díky tomu, že sedák oddálíte od opěradla.

Zkuste navštívit nějakou dobrou prodejnu, kde budete moci všechny tyto sedačky vyzkoušet s dítětem a v autě. Každému sedí jiný tvar skořepiny, jiná délka sedáku, jiný způsob vedení pásů, nebo jiný tvar hlavové opěrky. Zkoušením najdete to, co Vám bude nejlépe vyhovovat.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz