Autosedačka 15 - 36 kg. Která je z hlediska bezpečnosti nejlepší?

Zodpovězené
2. únor 2020

Dobrý den,

máme v současnosti pro syna (3 roky, 14 kg) autosedačku Britax Römer safefix plus. Mladší dceři bude za chvilku rok, tak jsme si říkali, že by dcera šla do sedačky, kterou máme a synovi by jsme koupili novou vel. 15 - 36 kg.

Mohl byste mi poradit, která je z hlediska bezpečnosti nejlepší?

Nějaké požadavky, aby byla třeba úzká, nemáme. Jde nám hlavně o bezpečnost.

Mockrát Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den,

sedačku BR Safefix pro Vás nepokládám za příliš dobré řešení, a to z jednoho prostého důvodu - je posměrná. Podle mého názoru je nejlepší řešení držet děti v protisměru nejdéle, jak je to jen možné. Navíc tato sedačka je poměrně široká a nemá vložku. Pro takto malé dítě není vhodná. Pokud opravdu chcete nejbezpečnější řešení, určitě bych Vám doporučil hledat mezi čistě protisměrnými sedačkami poutanými pásem s váhovým rozsahem 0 - 25 kg, popř. 9 - 25 kg. A opět dát pozor na šířku. Syn může ještě nějakou dobu jezdit v Safefixu, protože když už nic, má alespoň pětibodový pás. A následně hledat sedačku v kategorii 15 - 36 kg. Zde potom přizpůsobit výběr potřebám a somatotypu Vašeho syna. Ideálně pak sedačku vyzkoušet ve Vašem autě.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz