Autosedačka 15-36 kg pro drobné dítě. Je nějaká protisměrná?

Zodpovězené
20. zář 2022

Dobrý den,

hledáme autosedačku pro dceru 15 kg, 104 cm, 3 a 3/4 roku. Sedačka bude přehazovaná mezi auty Kodiaq a Touran 2006. Potřebujeme, aby byla spíše užší, jelikož plánujeme 3 děti.

Je nějaká protisměrná v kategorii 15-36 kg?

Pokud ne, jakou posměrnou byste doporučil? Co říkáte na Britax Römer Advansafix i-size?

V kategorii 9-36 kg máme vybranou Klippan Maxi se základnou. Jde nám o bezpečnost a pohodlí, cena je druhotná.

Předem děkuji.

Dobrý den,

protisměrné autosedačky můžete používat až do 125 cm a některé až do 36 kg váhy dítěte. Mezi ty užší patří Klippan Century (135 cm/25 kg), Klippan Opti (125 cm/32 kg), BeSafe Stretch (125 cm/36 kg), Axkid Minikid 3 (125 cm/36 kg).

Určitě doporučím vyzkoušet přímo ve voze, aby malý pasažér měl komfortní prostor na nohy (všechny tyto sedačky to umožňují). Důležité je také bezpečnost ostatních cestujících - proto také to zkoušení. Spolujezdec či řidič musí mít také dost místa a sedět v autě tak, aby byly funkční všechny bezpečnostní prvky vozidla.

Vámi zmiňovaný posměrný Advansafix i-Size... pokud pominu ten posměr (protisměr je 5x bezpečnější), tak jeho vnitřní pásy lze používat pouze do 102 cm, pak již musí být malý pasažér poután pouze 3bodem auta.

Klippan Triofix není špatná volba, zde je protisměr do 18 kg (to je u Vaší dcerky klidně ještě na další 3 až 4 roky), výška je cca do 135 cm. Poté lze sedačku použít po směru jízdy s vnitřními pásy (v kombinaci s 3bodem) až do 25 kg. Sedačka je úzká, ale pro dítě dost komfortní. Výhodou je kovová konstrukce a životnost 10 let - pak by mohla různě putovat mezi plánovanými dětmi.

V případě dalších dotazů jsem Vám k dispozici zde nebo našem e-mailu, Messengeru.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz