Autosedačka 18+. Jaká je vhodná pokračovací autosedačka do malého auta Fabia I combi s isofixem?

Zodpovězené
11. zář 2023

Dobrý den,

před nějakou dobou jste mi skvěle poradil autosedačku pro batole... Máme Fabii I combi RV 2005, doteď jsme měli Joie spin, ale už se blížíme k hranici 18 kg (3 roky a +/- 104 cm) a hledáme pokračování. Zatím jezdí v protisměru, ale nejsem si jistá, že tam dáme větší protisměrku. Již teď s dětmi řídím já, protože muž má za sponkou kolena téměř pod bradou.

Poradil byste mi prosím, jaká je vhodná pokračovací autosedača do malého auta?

Děkuji moc.

S pozdravem

Markéta Zemanová

Dobrý den,

určitě bych zkusil na prodejně i čistou protisměrku, nemusí zabrat víc místa než Joie. Čistý protisměr má vnitřní pásy až do 25 / 32 / 36 kg. Pokud zvolíte již posměr, pak by bylo ideální ještě používat vnitřní pásy autosedačky. Autosedaček, které mají vnitřní pásy do více než 18 kg je velice málo (Joie Bold, Klippan Triofix).

Dojeďte na prodejnu vyzkoušet, která autosedačka bude v autě dobře sedět. Ideální je stále protisměr, a to až do cca 6 let, pak bude Vaše dítě cestovat v opravdovém bezpečí.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz