Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Autosedačka 9-36 kg. Jakou protisměrnou vybrat?

Zodpovězené
22. únor 2020

Dobrý den,

plánuji koupit autosedačku k použití během návštěv u prarodičů. Mají starší Octavii bez isofixu. Syn roste průměrně, ve svých 16 měsících váží 11 kg a měří 82 cm. Sedačka by měla být protisměrná a bezpečnost je pro mě hlavní kritérium. Bydlím v zahraničí a nemám tak bohužel detailní přehled o nabídce v Česku.

Omlouvám se, pokud je dotaz málo konkrétní😇. Děkuji.

S pozdravem

Eva

Dobrý den,

v první řadě zopakuji, že kategorie 9-36 kg není příliš dobrá varianta. Důvody najdete výše v poradně podrobně rozepsané, popřípadě velmi pěkně a velmi často je toto téma rozebíráno na FCB ve skupině Děti proti směru.
Já bych doporučil protisměrnou sedačku do 25 kg. Bohužel ale nemám bližší informace (typ auta, jízdní zvyklosti, finanční limit, možnost vyzkoušet v autě). Nabídka v ČR je velmi široká a podle mých zkušeností v mnoha případech širší a kvalitnější, než v zahraničí. Můžete se podívat na www.centrumautosedacek.cz. Ale v první řadě bych určitě doporučil přijet na prodejnu a společně vyzkoušet různé varianty přímo do auta. Podle toho bych vybíral konkrétní typ tak, aby vyhovoval z hlediska uživatelského komfortu. Pokud budete potřebovat konkrétní radu, napište nebo zavolejte na naše prodejny, a kolegové Vás svými dotazy alespoň nasměrují.


Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz