Autosedačka Britax Römer Evolvafix 2023. Jak je to s připoutáním?

Zodpovězené
31. srp 2023

Dobrý den,

chtěla bych se prosím zeptat... Je možné u této sedačky dítě připoutat místo isofixu i 3bodovým pasem v autě nějak ze zadu tak, abych mohla 5bodový pas pořád u dítěte mít vepředu?

Syn 92 cm a 3 roky. Jestli je to jako u sedačky Evolva 1 2 3 ŠL Sict.

Děkuji moc.

Dobrý den,

tato autosedačka je již čistě isofixová. Do 105 cm je možné používat vnitřní 5bodové pásy auta, sedačku musí! být připevněna do isofixu a dalšího isofixového kotevního bodu Top Tether. Po dosažení 105 cm již nepoužíváte vnitřní pásy sedačky, ale pouze 3 bodový pás auta. Pak je možná i instalace bez isofixu, ale vždy je třeba dbát na to, že i když v sedačce malý pasažér nejede, pak je třeba ji připoutat, jako by v ní jel a nebo ji uložit do zavazadlového prostoru. V autech s isofixem se poutá do isofixu a malý cestovatel pak 3bodovým pásem auta, TT v této kategorii není nutný, ale pokud jej v autě máte, pak je samozřejmě lepší poutat i s ním.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz