Autosedačka Caretero Mokki 2019 SPS. Je bezpečná?

Zodpovězené
27. led 2020

Dobrý den,

zajímalo by mě, jestli je autosedačka Caretero Mokki 2019 SPS bezpečná pro dceru, která nemá sice 15 kg, ale je jí krátká dosavadní autosedačka Britax Romer 9-15 kg. Neznám totiž tuto značku a nevím, jestli jí mám "věřit".

Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

já pokládám tuto sedačku za výrobek z kategorie "jak pejsek a kočička vařili dort". Vzhledem k tomu, že musí vyhovět rozsahu 0-36 kg (což je cca 12 let), musí výrobce udělat dlouhou řadu kompromisů a sedačku přizpůsobit čerstvě narozenému dítěti, které je vysoké 50 cm a stejně tak předpubertálnímu teenagerovi, který je skoro o metr delší. Navíc každý má úplně jiné potřeby z hlediska vývoje kostí, poutání, polohy, šíře těla, pohodlí a mnoho dalších parametrů. Proto je podle mého názoru naprostý nesmysl vyrobit zařízení, které bude tyto parametry splňovat. A to nehovořím o životnosti sedačky (ta je většinou 6 let - tato má vydržet 12 let!!!) a zejména o ceně. Netvrdím, že dobrá sedačka musí být nějak závratně drahá. Ale když zkusíte jednoduché selské počty (vývoj, certifikace, testování, materiál, výroba, obal, doprava, provoz e-shopu nebo prodejny, mzdy, daně, DPH...), pak na kolonku "výroba" a zejména "materiál" zbývá částka v řádu malých stokorun. Co za ty peníze dokážete vyrobit, si můžete představit.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz