Autosedačka do Ford Focus. Jaké autosedačky jsou vhodné pro naše děti?

Zodpovězené
25. říj 2020

Dobrý den,

máme auto Ford Focus (r.v. 2012) a dvě dcery, starší bude mít v lednu 4 roky (výška 105 cm, váha 16 kg) jezdí v Römer King 9-18 kg (starší sedačka, podědili jsme) a mladší dcera 14 měs. (83 cm, něco přes 10 kg) jezdí ve vajíčku Cybex po starší (dle toho, co už jsem načetla, tak není úplně vhodné, ale to jsem nevěděla a už je jí malé, tak si chci nechat poradit, co dál).

Původní plán byl koupit novou autosedačku pro starší a mladší přesunout do Römer. Ale když jsem začala hledat vhodnou autosedačku, tak si myslím, že budeme muset koupit nové obě dvě sedačky. Chtěla jsem v nejbližší době zajet do Centra autosedaček, ale dost pochybuji, že se od listopadu vše otevře, tak proto prosím o radu takto.

Jaké autosedačky jsou vhodné do našeho auta a pro naše děti?

Případně, jaké další informace potřebujete znát?

Isofix máme, cenově jsem ochotna připlatit, pokud to má význam, mladší klidně zkusím jěště protisměr, u starší nevím, jestli by si zvykla, když už jezdí dlouho po směru (vím, že jsme ji dali do posměru brzy, ale to jsem tehdy nevěděla, že to není tak bezpečné, nějak mi nedošlo, že jsem si měla zjistit o tom více).

Předem děkuji za Váš čas a odpověď.

Mirka

Dobrý den,

je otázka, jestli u té mladší budete chtít zkusit jen čistý protisměr. Pokud ano (což bych vřele doporučil), tak Axkid Minikid. A Do ní bych určitě dal zmenšovací vložku originál od Axkidu.

A pro starší je velmi dobrá Klippan Wego. Ta je skvělá v tom, že je polohovatelná a při zvedání hlavové opěrky roste i do stran.

Jestliže u té mladší budete chtít sedačku otočnou, pak do Focusu asi můžete vybrat od renomovaných značek skoro cokoliv. Je to celkem konfekční auto, kde nebudete mít problémy.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz