Autosedačka do starší Fabie bez isofixu pro syna 4,5 roku. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
22. kvě 2022

Dobrý den,

podařilo se nám zaspat a syn stále jezdí v sedačce Maxi cosi priori. Je mu 4,5 roku, váží 15,5 kg a měří 105 cm. Jezdíme spíše příležitostně.

Máme starší Škodu Fabii bez isofixu a potřebovala bych poradit autosedačku, která se snadno upevní na pásy a v ideálním případě, pokud by měla také pětibodový pás, což rozumím, že v této kategorii už není příliš běžné. Totiž mám obavy, když bude autosedačka na sedadle auta držet pouze pásem (bez isofixu) a tím samým pásem bude v autosedačce upevněn i syn, že to nebude bezpečné. Ale budu ráda, když mě vyvedete z omylu.

Předem děkuji.

Dobrý den,

ideální by pro synka byla jízda ještě proti směru jízdy, kde jsou autosedačky vybaveny vnitřními pásy i do 36 kg. Cestoval by tak 5x bezpečněji než po směru jízdy.
Pokud budete chtít je stále po směru, pak má vnitřní pásy do 25 kg Joie Bold, která však potřebuji k instalaci isofix, TopTether a pás auta - isofix Vaše auto nejspíš má, ale TT asi mít nebude.
Další možností je Klippan Triofix, který má vnitřní pásy do 25 kg a přes celou sedačku pak ještě poutáte 3bodový pás auta.
Nebo můžete zvolit autosedačku kategorie 15-36 kg nebo i-Size do 150 cm, ale pro jistotu, by se synek nevyvlékal z pásu, pak doplnit přídavným pásem Beltupp.
Pokud máte možnost dojet na prodejnu vyzkoušet, pak je to ideální 🙂, přece jen už je to sedačka na hodně dlouhé období.
Staré Fabie mají isofix, jen je potřeba ho najít:

https://www.centrumautosedacek.cz/goldim-blog/p...

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz