Autosedačka Doona Plus. Je dostatečně bezpečná?

Zodpovězené
10. led 2023

Dobrý den,

je prosím autosedacka Donna plus dostatečně bezpečná?

Uvažujeme o ní jako o vajíčku pro novorozeně, jezdíme i delší trasy 200-300 km.

Jaké jsou její plusy a mínusy, prosím?

Děkuji

Dobrý den,

tato autosedačka je určitě bezpečná, ale na trhu jsou určitě zajímavější a praktičtější autosedačky.

Vajíčko je ideální vybrat s co nejdelší ložnou plochou. Dítě v ní vydrží dlouho a není třeba řešit pokračovací sedačku, když ještě nesedí nebo je příliš malé.

Doporučím tedy ty největší: Klippan Dinofix, Nuna Pipa Next, Nuna Arra, Recaro Avan, Cybex Aton M i-Size, Joie i-Gemm3.

Pokud je u aut problém se sklonem zadních sedadel, tak se může stát, že bude třeba poutat jen na pásy (aby při použití základny nepadala dítěti hlavička). Sklon se pak dá ještě vyrovnat pomocí klínu.

Všechna výše uvedená vajíčka lze pomocí adaptérů připevnit na většinu podvozků kočárků (za pomoci adaptérů s označením "Maxi-Cosi").

Pokud budete mít zájem o konzultaci, navštivte naše webové stránky, objednejte se na konzultaci a přijeďte se k nám poradit a vyzkoušet, jak bude vajíčko "sedět" do vašeho auta.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz