Autosedačka na sedadlo spolujezdce. Jaká je vhodná?

Zodpovězené
21. črc 2023

Dobrý den,

jaká je vhodná autosedačka s isofixem pro 1,5roční dítě (11 kg) na přední sedačku spolujezdce?

Chceme, aby měla možnost jízdy protisměru, může být i otočná. Na ceně nezáleží. Auto VW T-Cross.

Doporučili byste vlastně vůbec mít sedačku s dítětem vepředu, nebo je to lepší vzadu?

Děkuji

Dobrý den,

na přední sedadlo (pokud je vybaveno isofixem), lze umístit i protisměrnou isofixovou autosedačku. Doporučujeme však vždy vyzkoušet, abyste viděli do bočního zpětného zrcátka. V případě protisměrné jízdy je nutné, aby zůstal airbag stále vypnutý.

Záleží na vás, zda autosedačku chcete mít vpředu - žádný zákon to nezakazuje, ale přece jen Vás může starost o dítě více rozptylovat.

Lepší by bylo mít dítě vzadu a kontrolovat ho pomocí zpětného zrcátka umístěného na zadní opěrce.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz