Autosedačka Petite&Mars Prime Isofix II 9-36 kg. Jaký máte názor?

Zodpovězené
20. bře 2020

Dobrý den,

chceme s manželem koupit dceři 1,5 roku, 88 cm a 12,5 kg, novou autosedačku. Hledáme nějaký rozumný a bezpečný kompromis. Líbí se nám sedačka P&M Prime Isofix II v rozmezí 9-36 kg.

Jaký na ni máte názor a pokud je tato volba špatná, jakou lepší variantu byste doporučil?

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

velmi se omlouvám za zpoždění s odpovědí. Prožíváme poněkud hektické dny.
Oddělil bych s dovolením dvě témata. První je váhový rozsah sedačky. Čím větší je váhový rozsah sedačky, čím víc má být univerzální, tím více kompromisů musí výrobce udělat. A proto takový výrobek neumí nic úplně dobře. Navíc narazíte na životnost sedačky, která je většinou 6 let. Samozřejmě, že jsou výjimky, které jsou dobré, ale určitě nejsou v této cenové kategorii.
Druhé téma je výběr sedačky z pohledu bezpečnosti. Zde bych si dovolil zaměřit se na kategorie čistě protisměrných sedaček 9-25kg, popřípadě 0-25kg. Ty nabízejí největší bezpečnost (prostě proto, že držet dítě v protisměru co nejdéle je nejbezpečnější varianta).
Jak píši několikrát výše, výběr sedačky je poměrně složitá záležitost. Zkuste pročíst například odpověď na otázku zodpovězenou dnes zde ("Autosedačka pro 9měsíční dítě. Jakou doporučíte?"). Obecná pravidla pro výběr sedačky jsou stejná, jen se změní požadavky a parametry.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz