Autosedačka po vajíčku. Bude sedět Britax Dualfix M i-Size do Fabie a Rapidu?

Zodpovězené
3. lis 2020

Dobrý den,

původně jsme nákup nechávali na to, až bude nová autosedačka potřeba a my ji odzkoušíme s malou a našim autem, ale bohužel 😟 a nevypadá to zatím, že to bude lepší, takže se chystáme na variantu výberu na slepo přes internet. Věříme značce Britax, takže se díváme po nich.

Auta máme dvě, Fabia první generace a Rapid. Zamlouvá se nám autosedačka Dualfix M i-Size - zejména kvůli možnosti protisměru. Někde jsem sledovala, že si ztěžovali na sklon sedaček a padající hlavičku.

Při množství poloh... Je možné, že je ten problém reálný?

Bude sedět do těchto aut?

Jak složitý je případný přesun z auta do auta? Je to podstatně lepší u posměrných sedaček?

Je pak dobré i něco dokoupit?

Líbila se nám i jiná bohužel posměrná sedačka - která má nějaký ukazatel správného utažení pásu taky od Britaxu, název nevím ... Ale raději bych ten protisměr. Za 2 autosedačky zase nechci nechat přes 20 tisic, tak často nejezdíme, ale za bezpečnost si rádi připlatíme ...

Děkuji.

S pozdravem a přáním hezkého dne
J.

Dobrý den,

sedačky Britax jsou velmi kvalitní a bezpečné. Nicméně právě Vaše auta jsou z těch, kde je velmi pravděpodobné, že s Dualfixem budete mít problém se sklonem sedadel. Zejména Rapid je hodně problematický. Kromě toho ve verzi M je sedačka úplně bez zmenšovacích vložek, což pro dítě hned po vajíčku není ideální. Sedačka je potom dost velká a dítě sedí "utopené" hodně hluboko. Poloha je potom nepohodlná a sedačka neposkytuje dostatečnou oporu. Britax Römer Dualfix M i-Size je výborná volba pro trochu větší děti, které například vychází z hodně velkého vajíčka.

Pro Vás existují ve verzi s isofixem ideálně dvě varianty, ale obě budou v té cenové relaci, o které píšete. Skvělá je BeSafe iZi Turn, která vyrovná díky své promyšlené konstrukci jakýkoliv sklon sedadla.

Druhá volba je Nuna Prym, která má velký rozsah polohování a je sama o sobě geometricky dobře vymyšlená, takže se dokáže vyrovnat i s relativně problematickým sedadlem.

Trochu levnější varianta by byla čistě protisměrná sedačka poutaná pásem. Ta vydrží v protisměru až do 25 kg, v autě perfektně drží a cenově budete v současných akcích o dost níž. Mohu doporučit například Axkid Move

nebo chytřejší Axkid Minikid.

Pokud se bojíte stěhování sedaček, ani u pásových variant to není nijak zásadně složité. Jestliže to neprovádíte dvakrát denně, není důvod se obávat. Potom by ale bylo vhodné přikoupit poutací pásky (na podlahu) a ve druhém autě je nechat natrvalo.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz