Autosedačka po vajíčku. Joie i-Spin Safe nebo Axkid minikid 2017?

Zodpovězené
29. pro 2020

Pěkný den,

pro čtrnáctiměsíční dcerku (11 kg, cca 80 cm) budeme potřebovat autosedačku a rozhoduji se mezi dvěma výše zmíněnými. Automobil máme Ford focus combi 2009, kde je větší sklon sedaček, což by snad neměl byt problém ani u jedné z autosedaček.

Malá nebude žádný dlouhán, takže místo na nohy až tak moc nereším. Jde mi především o bezpečnost.

Je nějaký rozdíl v bezpečnosti isofixu a přidělání autosedačky na bezpečnostní pasy (v případě, že je sedačka přidělaná správně)?

A také o pohodlí, aby malá mohla kouknout z okýnka - cestování ve vajíčku není úplně její koníček.

Moc děkuji a přeji pěkný nový rok.

Eva

Dobrý den,

pokládáte řadu otázek. Pokusím se odpovědět postupně:

Sklon sedadel je jedním ze základních faktorů při výběru sedaček. U automobilů s větším sklonem je poněkud složitější použití sedaček poutaných isofixem. Při jejich použití může dojít k tomu, že dítěti ve spánku padá hlavička dopředu. Proto je třeba vybírat velmi pozorně.

Rozdíl v bezpečnosti u různých typů poutání není. Sedačky jsou testovány stejně. Rozdíl je v praktickém použití. Viz. zde: https://www.centrumautosedacek.cz/goldim-blog/p...
Zkuste se podívat i sem: https://www.centrumautosedacek.cz/goldim-blog/p...
https://www.centrumautosedacek.cz/goldim-blog/p...

Na základě těchto informací si udělejte předvýběr. Zejména se pak rozhodněte, jaký typ sedačky by pro Vás byl zajímavý, jaké poutání zvolit, nebo jaký váhový rozsah byste chtěli. Až výběr zúžíte na několik málo typů.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz