Autosedačka po vajíčku, otočná pro i proti směru, do auta Škoda Octavia. Jakou doporučíte?

Zodpovězené
22. dub 2021

Dobrý den,

prosím o radu, jakou vybrat autosedačku po vajíčku. Chtěla bych, aby byla otočná jak po směru, tak proti směru jízdy. Auto máme Škoda Octavii, v tom bude jezdit nejčastěji. Vybranou jsem měla BRITAX RÖMER Dualfix M i-Size 2020, ale zde jsem našla, že doporučujete autosedačky značky Nuna, které se mi také líbí.

Které si myslíte, že půjdou do našeho auta? Případně, jestli doporučíte i jiné.

Jinak máme holčičku teď 10 kilo a 76 cm a z vajíčka ji už dost čouhají nohy a nevím, jak už jí to je pohodlné.

Děkuji!

Dobrý den,

Dualfix je nesporně velmi kvalitní a bezpečná sedačka.

Nicméně pro úplně maličké děti jsou vhodnější sedačky, které mají (ideálně více-dílnou) vložku a pokud možno více uzavřenou hlavovou opěrku. Dítě by v sedačce nemělo mít moc prostoru. Důležitá je boční opora a v sedačce bez vložky není ideální. Proto spíše doporučím dívat se po sedačkách typu Nuna Prym, BeSafe iZi Turn, Joie i-Spin 360 nebo Joie i-Spin Safe (zde ale pozor na prostor na nohy).

Velmi dobré sedačky, které jsou úžasně univerzální jsou Klippan Triofix Recline, Klippan Triofix Comfort nebo Klippan Triofix Maxi. Jsou obousměrné, úsporné na prostor a velmi dobře ergonomicky vymyšlené. Mají jako jediné deklarovanou životnost deset let.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz