Autosedačka pro 13kg dítě. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
6. dub 2020

Dobrý den,

mohl byste mi dát tip na autosedačky pro 2,5leté dítě (13 kg a 92 cm) s isofixem?

Nyní jezdí v Cybex Sirona M2, ale do té půjde brzy syn (8 měsíců). Řešením by byla druhá sedačka do 18 kg, ale ta jí bude za chvíli malá.

Moc děkuju.

Dobrý den,

první otázka je, proč tak malé dítě nemít stále ve vajíčku, což je vždy nejlepší varianta. Ale rozumím, že k tomu může nějaký důvod existovat.

Z pohledu dětské bezpečnosti bych určitě doporučil protisměrnou sedačku do 25 kg. Ta nepotřebuje isofix, protože je poutaná pásem. Pokud budete chtít sedačku s isofixem, bude vždy jen do 18 kg (isofix má povolenou únosnost pouze 33 kg - sedačka s dítětem).

Důležitým faktorem bude i typ automobilu, ve kterém jezdíte, Vaše zvyklosti při cestování, nebo finanční limit. Vámi položená otázka má spoustu proměnných. Ideální by bylo vše probrat podrobněji. Zkuste se podívat na možnosti dalšího postupu zde: https://www.centrumautosedacek.cz/goldim-blog/p...

Poté s Vámi rádi probereme konkrétní varianty - ozvěte se kdykoliv na info@centrumautosedacek.cz

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz