Autosedačka pro 140 cm vysoké dítě. Jakou vybrat?

Zodpovězené
11. dub 2023

Dobrý den,

máme auto Škoda Superb, děti v autě sedí výhradně na zadních sedadlech. Autosedačky mají Britax Römer Kidfix, ale synovi (10 let, 140 cm a 29 kg) je už malá a tlačí ho jakoby do ramen, i když vysuneme opěrku pro hlavu na maximum.

Jezdíme často dlouhé trasy (do 500 km) a neradi bychom to řešili jen jednoduchým podsedákem.

Je nějaká značka a typ autosedačky, která by se pro syna hodila a byla zároveň i bezpečná na cestách?

Děkuji za odpověď.

Jana

Dobrý den,

je skvělé, že takto dbáte na bezpečnost. Určitě dojeďte vyzkoušet přímo na prodejnu, aby si malý pasažér sám řekl, která sedačka mu vyhovuje. V tomto věku je super, že toto již dokáže sám posoudit.

Podívejte se na: Axkid Bigkid, Poled Ball-fix, Swandoo Charlie, BeSafe iZi Flex - tam by nemusel být problém v prostoru ramen.

Ještě jednou díky za to, že takto dbáte o bezpečí svých dětí.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz