Autosedačka pro 2leté dítě. Doporučíte, prosím, do 5 000 Kč s isofixem?

Zodpovězené
10. čer 2020

Dobrý den,

prosím o doporučení na autosedačku pro dvouleté dítě. Máme Cybex Pallas s isofixem. Malému vůbec nevyhovuje ten pultík, takže určitě bez pultíku, delší cesty jsou peklo. Ideální v kategorii, aby mu vydržela až do těch 36 kg. Teď má asi 13 kg. Hlavním požadavkem je bezpečnost a cena (cca do 5 000 Kč). Nechci proti směru jízdy, ale po směru. Dále bych ráda, aby nebyla moc široká, aby se co nejpohodlněji mezi dvě autosedačky vešel i dospělý. Raději isofix, než jen na pásy.

Děkuji

Ivana

Dobrý den,

v první řadě si dovolím Vás ujistit, že:

  • horší řešení než pultíková sedačka je patrně pouze žádná sedačka
  • další peklo je kategorie sedaček s váhovým rozsahem "od narození do smrti"
  • třetí peklo je posměrná sedačka pro tak malé dítě
  • čtvrté peklo je sehnat kvalitní isofixovou sedačku v ceně do 5 000 Kč
  • a páté peklo je šířka - levné sedačky jsou vždy hodně široké, protože pak vypadají bezpečněji a pohodlněji (a to nejsou)

Důvody tohoto mého úvodu (a neberte ho prosím jako něco proti Vám osobně 🙂) jsou shrnuty zde: https://www.centrumautosedacek.cz/blog.html

Ale pojďme ke konstruktivnímu řešení. Doporučil bych Vám sedačku, která alespoň umožní obě varianty jízdy - proti směru i po směru. Pokud chcete velký rozsah váhy, jediná smysluplná varianta je Klippan Triofix Recline, Klippan Triofix Comfort a Klippan Triofix Maxi, které mají životnost 10 let. Ty jsou kvalitní, bezpečné, zvenku úzké, ale jsou za hranicí Vašeho finančního limitu.

Nicméně mě nenapadá jiná možnost. Všechny ostatní sedačky splňují jen malou část z Vašich požadavků.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz