Autosedačka pro 4leté dítě. Z které váhové kategorie a proč?

Zodpovězené
13. dub 2020

Dobrý den,

začínáme vybírat autosedačku pro našeho čtyrletého syna (16,5 kg) a chci se s Vámi poradit.

Má nějaký smysl kupovat sedačku z kategorie 9-36 kg nebo spíše 15-36 a proč?

Zároveň hledáme sedačku, kterou budeme moci přehazovat mezi dvěma auty (přehazujeme několikrát do měsíce). Budu vděčná za konkrétní tipy.

Děkuji a přeji pěkný den.
M.

Dobrý den,

ve Vašem případě existují tři použitelné varianty.
Buď pořídíte čistě protisměrnou, pásem poutanou sedačku do 25 kg nebo sedačku posměrnou.
A to buď v kategorii 9-36 kg (což není úplně ideální, protože sedačka vzhledem k velkému rozsahu použití musí být koncipována se spoustou kompromisů a v ničem není úplně nejlepší) nebo posměrnou sedačku 15-36 kg.

První varianta je jednoznačně nejbezpečnější. Variantu druhou s dovolením pominu. Třetí možnost je nejjednodušší na manipulaci a zde lze vzhledem k tomu, že Váš syn je na spodní hranici této kategorie, doporučit sedačku, která při zvedání hlavové opěrky roste i do strany. Ta je proto vhodná pro dítě v celém rozsahu váhové kategorie. Poutá se do auta isofixem, dítě pak tříbodovým bezpečnostním pásem auta. Přemístění do jiného auta je otázkou několika málo vteřin. Konkrétně z kategorie protisměrných sedaček do 25 kg zmíním

Axkid Minikid, Klippan Century, BeSafe iZi Plus, Axkid Move nebo Britax MaxWay.

Ze sedaček 15-36 kg rostoucích v obou směrech, pak Klippan Wego, Axkid Grow, Takata Maxi, Cybex Solution Z-fix.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz