Autosedačka pro 7leté dítě - 30 kg, 130 cm. Jaké jsou bezpečné autosedačky v této váhové a výškové kategorii?

Zodpovězené
26. zář 2022

Dobrý den,

vybírám autosedačku v kategorii 15-36 kg, idealně na isofix, pro dítě s váhou 30 kg a výškou 130 cm. Pokukuji po Joie (libi se mi Traver), Cybex (třeba Solution), Britax Römer.

Manžel už zvažuje podsedák, ale tomu se chci vyhnout. Doteď dítě bylo v protisměru a najednou ho dáme “jen” na podsedák?

Jaké jsou bezpečné autosedačky v této váhové a výškové kategorii?

Dekuji

Dobrý den,

podsedák určitě ne - dítě pak není vůbec chráněno proti nárazu. Na našem blogu k tomu najdete článek, kde je vše popsáno: https://www.centrumautosedacek.cz/goldim-blog/p...

Autosedačku volte podle malého pasažéra - vyzkoušejte, aby dobře seděla, přece jen si už v tomto věku dokáže říct, co ho kde tlačí atd...

Z těch opravdu velkých (aby plnohodnotně vydržely až do 150 cm): Britax Römer Kidfix i-Size, Poled Ball-fix, Joie i-Traver, Recaro Mako 2.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz