Autosedačka pro 9měsíční dítě. Jakou doporučíte?

Zodpovězené
20. bře 2020

Dobrý den,

dcera má 9 měsíců, 9 kg a 70 cm. Do vajíčka se vleze dost natěsno. Poohlížíme se tedy už po větší. Máme Volvo xc60. Cena sedačky nehraje roli, chceme tu nejbezpečnější. Ideální by samozřejmě bylo, kdyby mohla být po směru jízdy, ale je mi jasné, že to snižuje bezpečnost.

Moc děkuji za radu.

Dobrý den,

velmi se omlouvám za zpoždění s odpovědí. Prožíváme poněkud hektické dny.
Určitě bych Vám nedoporučil posměrnou sedačku. I ta nejlepší z nich nikdy není tak bezpečná jako sedačka umístěná protisměrně. Při výběru sedačky existuje dlouhá řada faktorů a detailů, které určují její vhodnost pro konkrétní dítě, konkrétní auto a konkrétní použití. Pokud koupíte tu nejdražší sedačku s nejlepšími výsledky v testech, může se Vám snadno stát, že jí dáte do auta a zjistíte, že Vám vůbec nevyhovuje. Proto vždy doporučujeme zúžit výběr na několik typů (řekněme 3-5) podle parametrů, které potřebujete. A potom sedačky vyzkoušet v autě, ideálně s dítětem. Chápu to, že v současné těžké době to není úplně jednoduché. Proto bych doporučil podívat se na nabídku v e-shopech a udělat "hrubý" výběr. Tedy stanovit pro Vás ty zásadní parametry (určitě váhová kategorie, typ poutání, konstrukce zmenšovací vložky, vhodnost z hlediska např. četnosti stěhování sedačky do jiných aut apod.) a poté můžete zavolat na naše telefony uvedené v kontaktech na webu. Kolegové z prodejen mají telefony u sebe a rádi Vás navedou dále.
Určitě bych doporučil přečíst minimálně poslední dva články zde: https://www.centrumautosedacek.cz/blog.html
Ty obsahují podrobné informace užitečné při nákupu dětské autosedačky. Velmi dobrá a obsažná je FCB skupina "Děti proti směru", kde se schází stovky lidí jako jste Vy a vyměňují si zkušenosti.
V každém případě se nemusíte bát, určitě společně vybereme to nejlepší pro Vaši dcerku 😉.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz