Autosedačka pro batole od 2 let (nebo od 9 kg) - směr i protisměr. Jaké značky zvážit?

Zodpovězené
2. led 2024

Dobrý den,

jaké jsou, prosím, v současnosti nejlepší autosedačky pro drobnější batolata?

Určitě chceme isofix a rádi bychom, aby byla jak protisměrná, tak aby později šla otočit po směru jízdy a aby vydržela alespoň do 6 let. A taky by bylo fajn, aby dobře pasovala do vozu VW Touran a Škoda Superb.

Rádi si je přijedeme vyzkoušet na prodejnu, ale chtěla bych dopředu vědět, po čem koukat a podívat se na ně.

Děkuji

Dobrý den,

pokud chcete, aby sedačka sloužila plnohodnotně do 6 let, pak vybírejte v kategorii čistě protisměrných autosedaček.

Isofixové autosedačky jsou omezené nosností isofixu (33 kg, do toho se počítá váha sedačky a malého pasažéra).

Otočné isofixové autosedačky a s vyšší nosností než 18 kg se musí v 18 kg otočit do posměru a používat již bez vnitřních pásů - malý pasažér je pak držen pouze 3 bodem z auta.

U čistých protisměrných autosedaček pak používáte sedačku až do 125 cm (25/32/36 kg) s 5bodovým pásem uvnitř sedačky - což je mnohem bezpečnější.

Vyjímkou jsou pak isofixové autosedačky Axkid One 2 a Joie Prodigi, které jsou na isofix a vnitřní pásy lze používat do 125 cm / 23 kg. Axkid One určitě bude sedět v obou autech, u Prodigi bude třeba vyzkoušet.

Určitě doporučím návštěvu prodejny, kde si vše můžete vyzkoušet.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz