Autosedačka pro dítě 17 kg. Jakou (na pásy) vybrat do auta VW Sharan?

Zodpovězené
18. lis 2020

Dobrý den,

prosím o radu, jakou autosedačku koupit pro 5letého syna 17 kg a 105 cm. Auto mám starší VW Sharan, takže potřebuje pouze autosedačku na pásy.

Předem moc děkuji.

E.

Dobrý den,

můžete vybírat ze dvou variant. Buď čistě protisměrnou až do 32 kg, nebo horší varianty sedaček posměrných v kategorii 15-36 kg. Já bych pochopitelně doporučil protisměr.

U sedaček 15-36 kg můžete vybírat prakticky cokoliv, protože použití isofixu u těchto sedaček není nutné. Ten drží pouze sedačku a dítě se vždy poutá pásem od auta. Hlavní rozdělení asi bude podle toho, jestli se zvedáním hlavové opěrky sedačka roste i do stran, nebo má pevnou skořepinu. Držel bych se osvědčených značek a počítal s cenou v oblasti 4 - 10 000,-Kč.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz