Autosedačka pro dítě 3 roky a 18 kg. Je nutné současnou sedačku 9-18 kg vyměnit skrz váhu?

Zodpovězené
27. črc 2022

Dobrý den,

prosím o radu. Syn, 3 roky a 5 měsíců - dnes jsem ho vážila a má 18 kg a měří asi 103 cm. Nyní má autosedačku Britax Römer Safefix 9-18 kg.

Můj dotaz zní, zda je potřeba už autosedačku vyměnit za větší skrz váhu. Výškově je sedačka dobrá.

V autě máme pouze poutání na isofix, jinak bych přemýšlela nad Joie Bold kvůli pětibodovému pásu. Finanční limit mám 6 000 Kč za sedačku. Doma máme ještě BeltUpp.

Moc děkuji.

Dobrý den,

pokud synek přesahuje přes váhu uvedenou výrobcem autosedačky, pak její používání již není bepečné. Pokud byste chtěla jezdit nadále v 5bodovém pásu, pak většina protisměrných sedaček má nosnost do 25 kg a jsou zde i sedačky do 32 a 36 kg, které zabezpečí to nejbezpečnější cestování až do cca 7-8 let. Nejsou připevněné na isofixu - jsou pásové a protisměrné.

U posměrných autosedaček jsou vnitřní pásy až na vyjímky jen do 18 kg váhy dítěte. Joie Bold má vnitřní pásy do 25 kg, ale potřebuje k instalaci ještě kotevní bod Top Tetheru. Autosedačka Klippan Triofix má vnitřní pásy také do 25 kg a poutá se tak, že je sedačka připevněna v isofixu, malý pasažér v 5bodu a přes sedačku a pasažéra ještě připevníte 3bodový bezpečnostní pás auta. Nemusíte pak mít v autě TT oko.

Syn je na autosedačku bez vnitřních pásů ještě malý (BeltUpp uschovejte - bude se za čas určitě hodit).

S pozdravem