Autosedačka pro dítě 4 roky, 13 kg, posměrné uchycení, do auta WV Tiguan, Nissan Qashqai. Jaké máme možnosti?

Zodpovězené
20. bře 2022

Dobrý den,

potřebovala bych poradit s autosedačkou pro dceru. Bohužel je tak nějak mimo kategorii, má 4 roky, výškově odpovídá (cca 100 cm), jenže je s váhou 13 kg. Předchozí sedačka byla Britax Dualfix, ale začal se zasekávat otočný mechanizmus a dceři byla nepohodlná v prostoru sedu. V druhém autě máme Britax King, je dceři ok (ale je jen na pásy atd., prostě doplňková sedačka).

Auta: WV Tiguan, Nissan Qashqai

Pokud se budeme tedy bavit o sedačkách v této kategorii a posměrném uchycení, jaké máme možnosti?

Zatím jsem našla:

  • Britax Advansafix (Tam se trochu ztrácím v typech, nebo je rozdíl v rocích výroby? Cena na e-shopech je od cca 6 500 Kč do 10 000 Kč - taky zarážející. Co si tedy ohlídat?)
  • Joie (Ale ta mne po omaku na prodejně moc nenadchla, celkově působila dost chatrně).


Děkuji za Váš názor.

Dobrý den,

z hlediska bezpečnosti si takto drobné dítko zaslouží stále protisměr. Pokud však budete chtít posměrnou autosedačku s vnitřním 5bodem, pak je skvělou volbou Klippan Triofix Recline, Klippan Triofix Comfort a Klippan Triofix Maxi (vnitřní pásy do 18 kg, poté do 25 kg stále vnitřní pásy v kombinaci s 3bodovým pásem auta).Další volbou je právě zmiňovaný Britax Römer Advansafix i-Size. Ten pro své uchycení potřebuje i Top Tether a vnitřní pásy jsou použitelné do 21 kg nebo 102 cm (podle toho, co nastane dříve).

Ve Vašem případě bude právě ta výška problém, pak už byste musela autosedačku používat pouze s 3bodovým pásem, a to určitě není také bezpečné.

Posměrná autosedačka Joie Bold má vnitřní pásy do 25 kg (bez limitu výšky), ale pro instalaci potřebuje také Top Tether!

Vzhledem k tomu, že má dcerka jen 13 kg, tak je asi hodně štíhlá. Pak jsou autosedačky typu Britax Römer KING ll, Britax Römer Advansafix i-Size nebo Britax Römer Dualfix i-Size naprosto nevhodné - protože v nich určitě "lítá".


Na našich prodejnách je možné autosedačky vyzkoušet malému pasažérovi i v autě, tak aby opravdu dobře seděla a byla tak bezpečná a pohodlná.

S pozdravem